Ahmet Hakan Canpolat

Ahmet Hakan Canpolat

4.1
Dam
Göz 1
Göz 2
Kuyu
Yaşam (Life)
DamGöz 1Göz 2KuyuYaşam (Life)
Address:
Karakaş Mah Mahmut Ağa Çeşmesi Oto Yıkama Yani, Efe Apt, No:10/B, A Blok Kat:5 Daire:9, Kirklareli Province, Turkey 39100
Description:

FOTOĞRAF ANALİZLERİM

Adı: Yaşam / Tarih: 25 – Mart- 2021 / Ahmet Hakan CANPOLAT

Bu resimde sadece balık var başka bir şey yok diye düşünülebilir. Balığın içinde ki vitamin, yağlar aslında insanlara çok değerli kaliteli bir yaşam desteğidir. Bu balıklar: İğneada bölgesinde avlanmış ve oldukça taze insanlara sunulmaktadır. Böylece Kırklareli ili ve Trakya bölgesinin ne denli yaşam kalitesini sunduğunu gösterdiği için fotoğrafladım. Fotoğrafımda olduğu gibi sunmayarak üzerinde daha estetik

değerler aramak amaçlı renkleri ile oynadım ve aradığım bazı lekeleri bulunca bu şekilde bıraktım. Bu leke avım yine yaşama dairdir. Burada bazı detayları sizinle paylaşmak amaçlı bu yazıyı yazdım.

 

 

Yaşam 1 detay:  Detay aslında lekesel olarak kayıkta var olan bir adamı fotoğraflamış. Yine bakış açısında bulunan farklılığa göre birçok figür detayları görülebilir. Aşağıda size kayıkta olan lekesel adamı vereceğim umarım birçok figürden sarılmış ve öpüşen insanları görebilirsiniz. Detay 1 bile birçok figürü içinde barındıran bir çalışma kesitidir.

 

 

 

 

Bir başka “Yaşam” adlı çalışmamdan detay

Umarım Yaşam adlı çalışmam da sizde sadece balık değil sizin aramalarınıza kalmış olan zenginlikleri de bulursunuz. Yaşam sürekli sorgulama ve düzeltmeden ibaret ise neden bu işe avın zihin avcısı olan balıklardan başlamayalım?

 

 

  1. Çalışmam

 

Eser adı: Göz -1 / 23- Mart- 2021 / Kırklareli

Bu çalışma aslında çoğu evin kapısından dışarıyı gözlemlediği mercektir. Farklı renk ayarları ile somut olan merceğin görselini soyutlaşmaya götürmek istedim. Bunun sonucu gözümüz ile olan benzerliği oldukça çarpıcı geldi. Eğer biz bir kapı olsaydık gözlerimiz de iki kapı merceği olurdu. Projenizin konusu doğal ve tabiat güzellikleri ama onları gören gözler olmasaydı bu güzellikler var olur muydu? Mercekle insanlara var olan güzelliğin aslında bakmasını bilende olduğunu söylenmek istedim. Umarım güzel bakan merceklerle etrafımız dolar.

Eser adı: Göz -2 / 23- Mart- 2021 / Kırklareli

 

Eser adı: KUYU / 22- Mart- 2021 / Kırklareli

Hepimiz çukurdayız ama bazılarımız gökyüzüne bakıp yıldızları görüyor.

Eser adı: Dam / 21- Mart- 2021 / Kırklareli

Bu çalışma bir durağın çatısının alttan görüntüsünü oluşturmakta. Bazen her gün kullandığımız bir mekânın hiç bakmayı düşünmediğimiz detayı ve yaşamımız da bir hediye olarak var. O çatılar olmasa zor hava koşullarında nerede kalacaktık? Güzellikleri ararken bazen detayları da görmek gerekir. Güzellik sadece estetik mi, yoksa faydacılık yönümü ile var? Bu çalışmada faydacılık ve bakmasını bildiğinde güzellikleri görebileceğimizi ifade etmek istediğim ve bakış açımız aslında bize verilen en güzel hediye.

Photographer
Full name: Ahmet Hakan Canpolat

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *